كد مطلب: 23063
17 آذر 1394 ساعت 10:26

نشست خبری جشنواره كشوری پوستر «حبل‌الله» / 2

نجابتی: پیام وحدت را به دنیا می‌رسانیم

دبیر هنری فراخوان پوستر «حبل‌الله» با موضوع وحدت در جهان اسلام گفت: این آثار را نه تنها با نگاه كشوری و منطقه‌ای، بلكه با نگاه جهانی تولید خواهیم كرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری، در نشست خبری فراخوان پوستر «حبل الله» كه موضوع وحدت در جهان اسلام را مد نظر دارد، مسعود نجابتی، دبیر هنری این جشنواره، اظهار كرد: در این اقدام فرهنگی قرار است توانایی‌های رسانه‌ای مانند گرافیك در خدمت یكی از نیازهای مهم روز كشور قرار بگیرد.

این هنرمند بیان داشت: فضاهای هنری، نمایشگاهی، تجاری و ... در حال انجام فعالیت هستند اما بخش عمده‌ای از هنر گرافیك كه مغفول واقع شده، توجه به مسائل اجتماعی است و كاركردهایی كه یك پوستر اجتماعی می‌تواند به همراه داشته باشد.

نجابتی ادامه داد: در گذشته با همت هنرمندان متعهد دیدیم كه بسیاری از نیازهای جدی اجتماعی با زبان پوستر مطرح شد، راه‌حل‌های بصری ارائه شده و با اكران شهری در دید مخاطب قرار گرفت. اكنون نیز در جشنواره پوستر «حبل‌الله» كارگاه منسجمی ظرف سه روز برگزار می‌شود كه هنرمندان گرافیست، موضوع مهم وحدت را با هنرشان بیان كنند. این موضوع كم‌سابقه در فضای هنری كشور، می‌تواند سرچشمه اقدامات مفیدی در آینده نیز باشد.

این هنرمند تاكید كرد: شایان ذكر است كه این آثار را با نگاه جهانی تولید خواهیم كرد نه تنها نگاه منطقه‌ای. هم فضای سایبری این امكان را فراهم می‌كند كه این موضوع مهم را به گوش جهانیان برسانیم و هم امیدواریم این آثار در منطقه و كشورهای مختلف به نمایش دربیاید تا پیام وحدت را به دنیا برسانیم.

در  ادامه این نشست خبری، سید مجتبی موسوی معاون فرهنگی سازمان زیباسازی شهر تهران، بیان كرد: در طول سال بنا به مناسبت‌های مختلف، سعی كرده‌ایم از زبان هنرمندان حرفه‌ای به موضوعات فرهنگی و اجتماعی روز پرداخته شود و نیاز فرهنگی جامعه با آنچه در سطح شهر نصب می‌شود پاسخ داده شود. تاكنون كارهای گسترده‌ای در این زمینه انجام گرفته كه نگارخانه‌ای به وسعت یك شهر، یكی از اقدامات مفیدی بود كه انجام شد و بازخوردهای خوبی از مردم گرفتیم.

وی همچنین افزود: در همین زمینه، یكی از موضوعات مهمی كه پیش رو داریم، میلاد حضرت رسول(ص) و هفته وحدت بود. این موضوع همواره اهمیت دارد اما در شرایطی كه داعش و اسلام‌ستیزی و ... را شاهد هستیم، لازم بود اقدام جدی‌تری نسبت‌ به سال‌های گذشته در این زمینه در فضای شهری انجام دهیم. خوشبختانه پیشنهاد برگزاری این كارگاه تولید پوستر از طرف موسسه سرچشمه داده شد و امیدواریم با حضور و حمایت اساتید و هنرمندان، آثار خوبی به اكران دربیاید.


نظر بگذارید

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی :
وب سایت:
* متن نظر: